25 marca (piątek) o godz. 18:00 w cyklu [Kolory kultury] gościć będziemy Piotra Milewskiego, podróżnika i fotografa, fana kultury krajów Dalekiego Wschodu. Jak nietypowo zwiedzać Tokio? Czy mieszkańcy Europy lub Stanów Zjednoczonych mogą zostać zaakceptowani jako obywatele Wysp Japońskich? W jaki sposób dostosować się do norm korporacyjnych, obowiązujących w firmach japońskich? W rozmowie z Arturem Niewczasem, autor opowie o swych wrażeniach z pobytu w Japonii oraz opiniach na temat współczesnego społeczeństwa japońskiego.
Na wydarzenie wstęp wolny.
[Zgodnie z aktualnymi wytycznymi znosimy limit miejsc. Prosimy pamiętać o dezynfekcji i obowiązku noszenia maseczek.]
Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji.
„Zabawny, a jednocześnie przejmujący opis pięciu lat pracy w japońskiej korporacji. Trzydziestoletni bohater rozpoczyna pracę w przedsiębiorstwie K. Okazuje się, że jest jedynym obcokrajowcem w sześciusetosobowym zespole. Niekiedy czuje się, jakby wylądował na obcej planecie – Planecie K. Przywdziewa obowiązkowy strój roboczy, przesiaduje długie godziny w biurze, uczestniczy w niekończących się naradach, prowadzi negocjacje z kontrahentami, wyjeżdża na wycieczki pracownicze i w delegacje. Wieczory spędza z kolegami z pracy, a weekendy… z Prezesem.
Musi dostosować się do nowych warunków, wymagań, zwyczajów.”
Opis od Wydawcy
Piotr Milewski
urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Dziewięć lat spędził w Japonii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor bestsellerowych książek Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej (2014) i Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia (2015). Trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego „Książki”.