Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kawa z Przemkiem Staroniem

7 marca 2022 @ 16:00 - 18:00

„Szczęście można odnaleźć nawet w najmroczniejszych czasach. Trzeba tylko pamiętać o tym, by zapalić światło.” Albus Dumbledore, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, cytat z filmu.

Przemek Staroń kawę w Szczecinie pija w lokalnej księgarni.

Dziecko neo, geek i pasjonat rzeczywistości, a z wykształcenia psycholog, autor książek, kulturoznawca, religioznawca i filozof, wspierający rozwój różnych osób na różnych poziomach – począwszy od nauczania myślenia w ramach bycia nauczycielem etyki, filozofii i wiedzy o kulturze (11 lat w II LO w Sopocie, obecnie w Szkole w Chmurze) poprzez psychoedukację seniorów w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sopocie, aż po wykłady i szkolenia dla biznesu w ramach Uniwersytetu SWPS i Centrum Rozwoju JUMP. W Uniwersytecie SWPS jest wykładowcą Zakładu Psychologii Wspomagania Rozwoju, opiekunem kursu maturalnego, z ramienia uczelni wykładał także w strefie ASP na Pol’and’Rock Festival.

Jest trenerem kreatywności, a z powodu wykorzystywania w swojej pracy nowych technologii i mediów społecznościowych, zwłaszcza prekursorskiego użycia Snapchata, został nazwany profesorem Snapem. Kieruje Zakonem Feniksa, jego uczniowie w ciągu kilku lat zdobyli rekordowe ponad 50 tytułów olimpijskich w Olimpiadzie Filozoficznej, stworzył magiczną pracownię #utrzy, mówi na TEDxach, w 2014 Nominowany, a w 2018 zdobywca tytułu Nauczyciel Roku, znalazł się na liście 100. osób zasłużonych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, a projekty międzypokoleniowe stworzone przez niego i Lidię Dysarz zostały nagrodzone przez Komisję Europejską. Został wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Otrzymał LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award w kategorii „Rising Star”. Finalista nauczycielskiego Nobla – Global Teacher Prize 2020. Digital Shaper 2020. Znalazł się na liście najbardziej wpływowych osób społeczności LGBT+ w Polsce oraz na liście 100 osób, które zmieniają Polskę (na lepsze) wg Noizz.pl.
Ponadto jest autorem opowiadań i współautorem książek, a także autorem bestsellerowych i nagradzanych “Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem” i “Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie ze złem”. Jest także inluencerem i twórcą internetowym oraz konsultantem wydawniczym i publicystą; jego artykuł “A czemu by nie z seniorami” został wyróżniony w Konkursie na Nagrodę im. Profesora Romana Czerneckiego.

Jest również artystą. Stworzył kolekcję #LEGOSOPHERS – ponad 200 filozofów, filozofek, naukowców i naukowczyń z klocków LEGO. Jego minifigurka LEGO Olgi Tokarczuk stała się viralem w sieci. Był prowadzącym w projekcie LEGO „Mistrzowie Budowania” oraz autorem lekcji w ramach projektu Green Instructions (Zielone Instrukcje), który został nagrodzony najbardziej prestiżowymi nagrodami świata, m.in. Green Pencil oraz brązowymi Lwami w Cannes.

Wybrany Człowiekiem Roku w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Członek Komitetu Głównego Olimpiady Filozoficznej oraz Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. Jest także członkiem kapituł wielu konkursów, takich jak Nagroda im. ks. Jana Kaczkowskiego czy Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” Empiku. Jest ambasadorem organizacji, inicjatyw oraz produktów takich jak REBEL.pl, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, „Sapiens. Powieść graficzna” Y. N. Harariego, „Mądrzy Cyfrowi” Fundacji Szkoła z Klasą, kampanii #Razemzawszelepiej Radia ZET czy Be.Eco realizowanej przez Digital University i Deloitte Polska.

Zapraszamy Was na krótkie spotkanie, na kawę, kakałko.

*W związku z pandemiczną sytuacją wydarzenie jest realizowane w ograniczonej ilości osób dostosowanej do powierzchni przestrzeni księgarni wg. wytycznych organów sanitarnych.

* W celu zachowania wszelkich zasad uczestnicy zobowiązani będą do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia oraz poddanie rąk do dezynfekcji dostępnej u organizatora.

Szczegóły

Data:
7 marca 2022
Godzina:
16:00 - 18:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

FiKa
al. Papieża Jana Pawła II 8
Szczecin, 70-415
+ Google Map