Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarta społeczność: Żeglarskie kto jest kim: Wojciech Jacobsen

22 marca 2022 @ 18:00 - 20:00

Zapraszamy na spotkanie w cyklu „Otwarta Społeczność” wokół książki Kazimierza Robaka „Żeglarskie kto jest kim: Wojciech Jacobson”.

Goście spotkania:
kpt. Wojciech Jacobson
Zbigniew Kosiorowski
Piotr Owczarski
Krystyna Pohl
Prowadzenie:
Tomasz Dostatni OP

Spotkanie odbędzie się we wtorek 22 marca 2022 r. o godz. 18:00 w Sali im. Zbigniewa Herberta. „Żeglarskie kto jest kim: Wojciech Jacobson” Kazimierza Robaka to opis zapierających dech rejsów i przygód kapitana Wojciecha Jacobsona – legendy polskiego żeglarstwa, wzbogacony unikalnymi zdjęciami, mapami i dokumentami.

Wojciech Jacobson, z wykształcenia mgr inż. chemii to utytułowany żeglarz i kapitan regatowy w rejsach załogowych i samotnych, instruktor żeglarski i sędzia regatowy, oficer kanadyjskiej Class Afloat. Pływał na jachtach i na dużych żaglowcach (Dar Pomorza, Pogoria i Concordia), wspólnie z Ludomirem Mączką jako pierwsi Polacy wziął udział we wszystkich etapach wyprawy przez Przejście Północno-Zachodnie (1985-1988), był także kapitanem ostatniego etapu rejsu (Gjoa Haven – Brest, 1988). Okrążył pod żaglami oba kontynenty amerykańskie przez
Przejście Północno-Zachodnie i wokół Hornu. Łącznie przepłynął ok. 261.500 Mm (61 rejsów).

Spotkanie będzie transmitowane na profilu facebook.com/ksiaznicapomorska i facebook.com/pomorzezachodnienews.
Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online na stroni https://app.evenea.pl/event/kptjacobson oraz w Informatorium (pierwsze piętro) w godzinach otwarcia biblioteki.

Szczegóły

Data:
22 marca 2022
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Książca Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin, 70-205 Poland
+ Google Map