Aktualności Wydarzenie

Zagubieni w przekładzie – Głowa tłumaczy Szczecin / Spacer

Rok temu rozpoczęliśmy „Zagubionych w przekładzie” spacerem z Przemkiem Głową. W 2023 nie może być inaczej. Zwłaszcza w wigilię Bloomsday.

Spacer o enigmatycznej nazwie „Głowa tłumaczy Szczecin” ukaże Wam swoje tajemnice już 15 czerwca o 18:00.

Startujemy spod Rotundy Południowej na Wałach Chrobrego. A gdzie wylądujemy? Tego nie wiedzą nawet Leopold Bloom i Stefan Dedalus.

O Głowie:

Przemek Głowa – kultowy przewodnik miejski, bukinista, wielbiciel Szczecina. Niczym Ulisses, od przeszło dwudziestu lat, przemierza ulice, przybliżając i odkrywając miejsca powiązane nie tylko z historią czy architekturą, ale też z licznymi odniesieniami do literatury lokalnej, światowej i komiksu.

Rozpoznać można go z daleka po charakterystycznym, czerwonym plecaku, z którego wnętrza mamią go syrenie śpiewy zachęcające do poznania kolejnych faktów bądź jeszcze jednej opowieści.

Pomysłodawca wielu unikalnych spacerów miastoznawczych. Przygotowywał specyfikacje historyczne i merytoryczne dla instytucji kultury oraz SARP-u. Publikował w „Magazynie SIC!”, „Szczecinerze” i magazynie skandynawskim „Zew Północy”. Pojawił się na kartach pierwszego tomu „Komiksu szczecińskiego” (2018). Prowadzi bloga: przemekglowa.blogspot.com. Współautor przewodnika „Zrób to w Szczecinie” (2012) i wielu innych publikacji.

Partnerem cyklu „Zagubieni w przekładzie” jest Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

Zadanie: „Zagubieni w przekładzie” jest realizowane w ramach Programu Partnerstwo dla książki.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *