Aktualności Wydarzenie

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

W 1952 roku Jella Lepman, dziennikarka i autorka zorganizowała spotkanie – Międzynarodowe Porozumienie poprzez Książki Dziecięce. Skupiła wokół sprawy wielu aktywistów, dziennikarzy i pisarzy związanych z literaturą dziecięcą. Przy zbliżającym się Dniu Książki Dziecięcej obchodzonym 2 kwietnia w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, przypominamy jak ważną rolę odgrywa książka dziecięca na rzecz międzynarodowego porozumienia i pokoju. Dzięki czytaniu poznajemy świat, siebie. Dzięki książkom stajemy się świadomymi czytelnikami.

Wybierz się do swojej ulubionej księgarni i kup książkę!

FiKa (al. Jana Pawła II 8)

„Żywa witryna”

Działanie realizowane przez Marię Dąbrowską, aktorkę Teatru Współczesnego w Szczecinie, ale również zaprzyjaźnioną mamę, klientkę naszej księgarni.

Będzie zabawa! Przyjdź i zaprezentuj się w witrynie naszej księgarni ze swoją ulubioną książką, w stroju ulubionego bohatera literackiego, a może zaskoczysz nas?

W tym wyjątkowym dniu – Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, chcemy zwrócić waszą uwagę na książkę dziecięcą, na to jaką ma wartość w codzienności, w obcowaniu z innymi, ze światem, rozumieniu go oraz innych ludzi.

Kamienica w lesie (ul. Pocztowa 19)

Od 11.00 do 13.00 będzie podpisywała książki Ola Szwajda, wspaniała szczecińska ilustratorka, autorka naszego dziecięcego bestsellera „Piotruś nieustraszony” wydanego przez szczecińskie wydawnictwo Kadruk. Także najnowszej książki „Niuniuś i wiosna” w wersji polskiej i ukraińskiej, napisanej przez Agę Nuckowski, a wydanej przez szczecińskie wydawnictwo Natuli.

Od 13.00 do 15.00 będzie z nami Kasia Huzar-Czub i jej książki w tym najnowsza „Wierszyki na dobranoc”.

Od 11.00 do 18.00 będę do Waszej dyspozycji i chętnie opowiem o książkach, które wybrałam na Pocztową 19.

Między wierszami kawiarnia-księgarnia (ul. Moniuszki 6)

Między wierszami przygotowali dla najmłodszych niespodziankę w postaci darmowej porcji lodów (z dwoma smakami) do każdych zakupów książkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *