Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Historie drogi chojnowskiej. Spotkanie z Mirosławem Wacewiczem oraz Marcinem Przydatkiem

29 marca 2022 @ 18:00 - 20:00

29 marca (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy do filii nr 6 (ul. Dziennikarska 39) na spotkanie z Mirosławem „Legendziarzem” Wacewiczem oraz Marcinem „Yperytem” Przydatkiem. Panowie opowiedzą o wydaniu książki „Młyn prochowy oraz historie drogi chojnowskiej”. Podczas wydarzenia na pewno usłyszeć można będzie wiele legend dotyczących Puszczy Bukowej oraz interesujących miejsc w okolicach Szczecina.

„Puszcza Bukowa to miejsce, do którego dotrzeć może każdy, korzystając z roweru, komunikacji miejskiej bądź samochodu. Poruszając się po ścieżkach leśnych, możemy poznać bogaty świat przyrody. Zachowując ciszę spotkamy tu: jelenie, sarny, wszędobylskie dziki, małą ryjówkę, rozmaite ptaki oraz wiele innych zwierząt. Ci zaś, którzy umiłowali florę, również się nie zawiodą, – wiele odmian roślin, w tym niektóre z „Czerwonej Księgi” sprawią, że będą tu chcieli powracać. Grzybiarze  przez cały rok mogą zbiorów dokonywać. Oczywiście, jeśli się znają i nie dadzą się zwieść grzybom, które dla nas ludzi nie są przeznaczone do spożycia. Miłośnicy piękna i fotografii znajdą tu odpowiednie miejsca, by pasję swą rozwijać…
Zaiste, Puszcza Bukowa, już nigdy nie będzie taka sama, gdy pogrążycie się w lekturze.
[od Autora]

Spełniam swe marzenia, zajmując się pisaniem i opracowywaniem podań. Do tej pory wydałem: Młyn Prochowy – Baśń;  Legendy Ziemi Polickiej;  Żelech, Zelechoua, Züllchow, Żelechowa: (legendarne opowieści z dzielnicy Szczecina); Kościoły Starego Szczecina, czyli legendy w gotyckiej cegle zaklęte. Jestem też współautorem Kolorowanki Szczecińskiej, którą wspólnie wydaliśmy razem z artystą Marcinem Yperytem Przydatkiem.

Jako przewodnik i organizator, prowadzę różne rajdy, wycieczki, spacery. Docieram do miejsc o których prawią legendy, odkrywając wraz z uczestnikami historię, przyrodę. Ukazuję ludziom piękno natury,  opowiadając baśnie i legendy. Takoż samo prawię o historii i innych sprawach, gdyż w każdej legendzie znajduję się ziarno prawdy.
[Autor o sobie]

Szczegóły

Data:
29 marca 2022
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Filia 6 MBP w Szczeciie
ul. Dziennikarska 39
Szczecin, 70-822
+ Google Map