Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O rany! Jestem zilustrowany. Dziecięca ilustracja książkowa: ilustratorzy zachodniopomorscy

5 maja 2022 @ 17:00 - 19:00

Zapraszamy na wernisaż wystawy „O rany! Jestem zilustrowany. Dziecięca ilustracja książkowa: ilustratorzy zachodniopomorscy” w czwartek 5 maja 2022 o godz. 17:00. Towarzyszyć mu będzie pokaz warsztatu ilustratora: Katarzyny Wójcickiej oraz prezentacja lokalnych wydawców książki dla dzieci i publikacji o tematyce regionalnej wraz z możliwością ich zakupu.

Celem, który przyświecał nam podczas przygotowywania wystawy, było zwrócenie uwagi na niedoceniane niekiedy piękno dzieł tworzonych przez ich autorów, ale i na to, jak sami twórcy, poprzez swoje ilustracje, obrazki, grafiki, malunki, przyczyniają się do kształtowania wyobraźni i wrażliwości estetycznej najmłodszych czytelników.

Przedstawiamy prace i sylwetki kilkunastu rysowników, grafików –artystów zarówno starszego jak i młodszego pokolenia, dla których twórczość dla dzieci jest bądź była ważnym elementem artystycznej działalności. Większość prezentowanych na wystawie dzieł pochodzi ze zbiorów Książnicy Pomorskiej. Oprócz książek podziwiać można również oryginalne prace udostępnione przez ilustratorów.

Wybrane książki i ilustracje są najlepszym dowodem na to, w jak różnorodnych stylach tworzyli i tworzą zachodniopomorscy ilustratorzy, świadczą też o ich wyjątkowym talencie, pomysłowości i wrażliwości.

Chcemy, by oglądający wystawę poznali choć część niezwykle bogatej i wartej uwagi twórczości artystów z naszego regionu i przy okazji miło spędzili czas. Dlatego też wystawa jest INTERAKTYWNA i zachęca odbiorcę do aktywnego uczestnictwa.

ZAPRASZAMY WIĘC DO ZABAWY: przy ścianie pełnej niesamowitych, pięknych i wspaniałych kotów albo drzewku ilustracji, przy budowaniu miasta, malowaniu i kolorowaniu, ozdabianiu drzwi kredowymi rysunkami czy magicznym domku i jego tajemniczym wnętrzu. Można też będzie wybrać się do świata bajek, zrobić fotkę przy książkowej ściance, zagrać na małym instrumencie uwalniając kolorowe nutki, a nawet pobawić się w teatr kukiełkowy.

Wystawa czynna do 30 czerwca. Podczas jej trwania będą miały miejsce warsztaty i pokazy przygotowane z myślą o dzieciach (szczegóły wkrótce).

Szczegóły

Data:
5 maja 2022
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Książca Pomorska
Podgórna 15/16
Szczecin, 70-205 Poland
+ Google Map