Aktualności Premiera Wydarzenie

Premiera albumu „Kamienica w lesie. Pocztowa 19, czyli ukryte skarby Szczecina”

W przedwigilijną niedzielę (18 grudnia) o 14.00 zapraszamy na premierę drugiego albumu „Kamienica w lesie. Pocztowa 19, czyli ukryte skarby Szczecina” Moniki Szymanik. Spotkanie odbędzie się w wyjątkowej auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, które jest po sąsiedzku Pocztowej 19. Spotkanie poprowadzi Kasia Świerczyńska. Świąteczną oprawę muzyczną wyczaruje niezwykła harfistka Emilia Raiter, która jest sąsiadką na Pocztowej 19.

Oprócz tego albumu wznowiony został niedostępny i wyjątkowy album o miłości do vintage autorstwa Moniki Kantor-Załęckiej i Sebastiana Załęckiego „Lo vintage detail”.

W albumie tym są zdjęcia Szczecina i innych miast, które pokazują uważność na historię zawartą w budynkach i przedmiotach. Jest tu także zdjęcie stareńkiej posadzki z Pocztowej 19! Wykonane kilka lat wcześniej przed tym jak to miejsce stało się Kamienica w lesie.

Oprócz książek Moniki Szymanik będą także książki innych szczecińskich autorów i autorek. To głównie ich książki są na Pocztowej 19, pewnie najmniejszej w Polsce księgarni kameralnej.

Książka „Kamienica w lesie objęta jest Mecenatem Kulturalnym Miasta Szczecin, a patronami medialnymi są Wszczecinie.pl, SzczecinCzyta.pl, Denkmal Pomorze, Magazyn Szczeciński Prestiż, Oswajanie Sztuki i Literatura działa.

Jest to nieodpłatne spotkanie z literaturą dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie jak i dla wszystkich chętnych.

Spotkajmy się w ten wyjątkowy przedświąteczny czas.

Zdjęcie Agnieszka Kowalik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *